Samsung Galaxy
špička mezi telefony
Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab Wi-Fi: Stejný Hardware, Nižší cena

Samsung Galaxy Tab Wi-Fi: Stejný Hardware, Nižší cena

Pět měsíců po vydání původního 7-palcovýho Galaxy Tab, společnost nakonec vyslala pouze Wi-Fi verzi, jak bylo slíbeno že udělá, když Tab debutoval  v září 2010. Tento Tab nenabízí žádná překvapení: Viděli jsme již hardware. To, co je tady rozdílné, je bezdrátové připojení, které není k dispozici na deskách s AT & T, Sprint, T-Mobile, USA mobily a Verizon. Ale protože to neužívá ani žádný jiný operátor, není třeba pachtit s kontrakty: Místo toho, Wi-Fi Galaxy Tab je ceněný $ 350 (jako ze dne 27. dubna 2011), bez dalších nákladů.

Samozřejmě, že 350 dolarů je stále o 75 procent více, než je aktuální cena 200 dolarů za původní Galaxy Tab u T-Mobile. Je také výrazně levnější než Flyer HTC, další Wi-Fi pouze tablet, který pouze pokračoval v předprodeji Best Buy za 500 dolarů.

 Nicméně, předtím, než se rozhodnete, že tablet je výhodná koupě, zvažte, zda chcete utratit tolik peněz na produkt, který není nejnovější technologie ve městě chytrých mobilů.

Když jsem poprvé přezkoumal tento Tab, všiml jsem si, že se Samsungu podařilo přinést nejhladší zavedení Android na tabletu do dnešního dne - a že tak učinila na hladce navržený kus hardwaru, který byl daleko od generické nadcházející desky z Asie. Co je také zřejmé, že přestože Galaxy Tab je 1.0 výrobek, tablet má tedy prostor k růstu.

Měli bychom vidět tento růst u Tab větších bratranců, Galaxy Tab 10.1 a Galaxy 8,9 Tab. Oba tyto více zobrazující a více uhlazeně navržené modely , používají novější tablet optimalizovaný Google Android 3.0 místo Android 2.2 na 7-palcovém Galaxy Tab Wi-Fi.

10,1-palcový tablet připluje v červnu, zatímco 8,9 palcový tablet přijde letos v létě.

S těmito, tak blízko předělanými modely, je otázkou, zda 16 GB, 7-palcový Galaxy Tab Wi-Fi je tak příliš málo, či tak příliš pozdě. Je určen pro současnost, tak bych si tuto otázku odpověděl kvalifikovaně. Má menší obrazovku, než 16GB 9,7 palcový Apple iPad 2, ale alespoň cena odráží tento rozdíl, na rozdíl od ceny Flyer HTC.

7-palcový Galaxy Tab Wi-Fi je stále vnímán pln elánu a vnímavosti; ve skutečnosti, když jsem psal, vnímal jsem ještě větší citlivost než z mých prvních zkušeností na prvním Tab (o tom více níže). Tab  také stále ještě vypadá hezky, a to díky rozhraní Samsung TouchWiz. Vím, že rozhraní má své kritiky, ale i nadále oceňuji, jak  dělá pop ikony a text více než má na skladě Android 2.2.

Teď, když jsem shrnul to, co je nové a odlišné, pojďme o krok zpět a znovu prozkoumat Galaxy Tab hardware sám.

Hardware: Specifikace

Uvnitř Galaxy Tab má Samsung 1GHz Hummingbird aplikovaný procesor, 3G rádio pro datová připojení a Wi-Fi a DLNA podporou. Tab běží na aplikaci Android 2.2, podporuje Adobe Flash 10.1 a Microsoft PlayReady DRM, a nabízí tablet-optimalizovanou verzi TouchWiz 3.0, rozhraní najdete na Samsung Galaxy S smartphonech.

Zadní panel Tab Galaxy Wi-Fi je bílý. Boky jsou matně černé, zatímco přední panel je leskle černý, s řadou čtyř dotykových tlačítek v dolní části obrazovky, stejně jako u Galaxy S smartphonů.

První věc, která se vyjeví u Galaxy Tab jsou jeho zvládnutelné velikosti. Tab velikosti 7.5 k 4,7 palců a  na půl palce silná. Hloubka je stejná jako u původního Apple iPad, a to další tablety, jako je Motorola Xoom a T-Mobile G-Slate, ale 7-palcový RIM BlackBerry  je 0,4 cm silný.

Rozměry a hmotnost umožňují držet Tab a zadávat  palcem současně, za použití obou rukou, nebo dokonce i jednou rukou. Uživatelé s menší rukou se budou muset natahovat psát, pro větší ruce uspořádání není žádný problém. Klávesnici je velmi použitelná a dobře reagující - mnohem lepší než mnohé Android displeje klávesnice. Snažila jsem se, ale určitě lépe je zvládnutelné pro držení v obou rukou a efektivně psaní palcem.

Na rozdíl od předchozích iterací  na kartě, tento operační systém poskytuje pop-up dopisy společné pro Android 2.x; při jejich absenci brání přesnosti, zatímco v tomto typu tabletu jsem pohotovější a zachycení chyb rychlejši

Jeden problém přetrvává: Na obrazovce citlivost umožňuje velmi snadnou aktivaci kláves omylem (což se také  dokázalo, že je velký problém s kapacitním dotykovým tlačítka menu, když jsem držel přístroj v orientaci na šířku).

Není divu, že průčelí tvoří celou obrazovku. Díky 7-palcovým displejem a hmotností 0,8 libry, Galaxy Tab je dost malý na to, aby se vešel do nějakého stísněného prostoru (např. prostorná kapsa), lehký, stačí držet v jedné ruce a dostatečně velký, aby uspokojil prohlížení. Stejně jako RIM BlackBerry , Tab je velmi pohodlný na držení v jedné ruce; dokonce i  1,3 kg, iPad Apple 2 je příliš těžký s jednou rukou za delší dobu.

Široký, Super VGA s rozlišením 1024 x 600 pixelů TFT displej se jeví světlý, s pop-out, hraniční přesycených barev na výchozí nastavení. Byl potěšující úhel pohledu,  mohla naklonit a sdílet obrazovku beze změny kvality zobrazení.

V použití nebylo dobře zvládnuto v záři slunečního světla obzvláště dobře. (To také jasně ukazují otisky prstů. - Spousta z nich na dispeji). displej je o něco více viditelný za denního světla, než s vyšším rozlišením iPad. Upřímně řečeno, že je  lepší než iPad venku je těžké - nemohl jsem rozeznat a jak nastavit čas.

V kontrastu, okolí Galaxy Tab vypadá  nádherně v tmavém osvětlení. Všiml jsem si několik pixelace v Android hrách. A také jsem si všiml bodů, které tvoří dopisy - ale to i na iPad také a výsledek je horší, protože na iPadu je nižší hustoty pixelů. Má pozorování jsou jako od někoho, jehož oči byly zkažený rozlišením u  iPhone 4.

Rozšíření

Galaxy Tab má dva fotoaparáty – zadní 3,2-megapixelový fotoaparát a přední  1,3 megapixelový fotoaparát - a videokamera pro video chat. Zadní fotoaparát nabízí ucházející kvalitu, ale žádný z obrázků jež jsem s tím pořídil, jak v interiéru s bleskem nebo venku v přirozeném světle,  neudělal na mě dojem.

Tab má vlastní nabíjecí port, negativní v tom, že vyžaduje, abyste měli Samsung nabíječku při ruce. Zařízení je dobíjeno velmi pomalu přes síťového adaptéru napájení; pokud ho připojíte do USB portu počítače, bude mociještě pokier sazby na dobíjení. Jedna věc, kterou jsem měl rád: po vypnutí a nabíjení přístroje zobrazuje procento nabití baterie.

 

Zdroj: www.pcworld.com

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x